Wpis

czwartek, 03 kwietnia 2014

Początek

     Od dwóch lat zmagam się z przeróżnymi dietami, pojawiają się w moim życiu i znikają z każdą kolejną chwilą słabości. Jeden dzień przerwy od diety, dwa czy trzy nie powinny zrobić różnicy, prawda? Jednak czwartego dnia na wadze pojawiają się ledwo zgubione kilogramy, motywacja spada i pozostaje tylko utopić smutki w kuble lodów. Śmiem twierdzić, że ten schemat nie jest obcy wielu osobom usiłującym schudnąć. Dopiero niedawno zrozumiałam na czym polega mój błąd, a mianowicie jest nim złe nastawienie do diety.

     Zawsze zakładałam, że zgubię kilka kilogramów po czym będę mogła powrócić do ulubionego sposobu odżywiania, choć bynajmniej nie jest on zdrowy. Uwielbiam słodycze jak i słone przekąski, do tego frytki czy inne tłuste i niezdrowe jedzenie. Skutki takich krótkotrwałych diet były opłakane, każdy zgubiony kilogram opłacałam dwoma, które powracały po ich przerwaniu. Chociaż w tym miejscu wypada też pochwalić się moim małym sukcesem jakim było trwałe zrzucenie 15 kilogramów. Od tamtej pory moja waga oscylowała w granicach 63-65 kg. Nie jest to zły wynik, ale do wymarzonej wagi jeszcze daleko. W tym roku z okazji zbliżających się wakacji postanowiłam wprowadzić gruntowne zmiany w sposobie żywienia co zaprocentowało wynikiem 61 kg w dniu dzisiejszym. Jednak wciąż zdarzają mi się chwile słabości i chęć powrotu do dawnych nawyków. W pokonaniu ich ma mi pomóc ten właśnie blog. 

     Mam nadzieję, że będzie on dla mnie źródłem dodatkowej motywacji i pomoże w osiągnięciu upragnionego celu jakim jest smukłe ciało, kontynuacja zdrowej, zbilansowanej diety, a także regularnej aktywności fizycznej. Będzie mi bardzo miło jeśli ktoś odnajdzie mój blog w czeluściach internetu i zechce śledzić moje postępy.

     Postaram się także zamieszczać zdjęcia przyrządzanych przeze mnie posiłków jak i moje przepisy. Najczęściej przy ich sporządzaniu inspiruję się daniami autorstwa innych osób, odpowiednio je modyfikując i dostosowując do swoich potrzeb.

     A więc do dzieła :)

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
malagax3
Czas publikacji:
czwartek, 03 kwietnia 2014 00:02

Polecane wpisy

Archiwum

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa